Донорство яйцеклітин | Центр сурогатного материнства

Найбільшою клітиною організму жінки  є –  яйцеклітина. Після заплідення яйцеклітна – це нове життя. Зигота, тобто запліднена яйцеклітина, містить у собі 46 хромосом, половина з яких міститься в ядрі яйцеклітини, а друга половина міститься в сперматозоїді.   Щоб на перших термінах зародку було чим харчуватия в  яйцеклітині  міститья велика кількість поживних речовин.

У фолікулах яєчників жінки яйцеклітини починають формуватися ще під час внутрішньоутробного розвитку, перші з’являюються вже на 11 – 12 тижні розвитку і вже, приблизно, до 140 дня розвитку їх кількість збільшується до  6 – 7 мільйонів, проте, в момент народження їх кількість зменшується в 5,5 – 6 разів, наступного разу кількість фолікулів значно зменшується після першої менструації, на той момент їх лишається всього 250 – 300 тисяч. І з кожним місяцем ця кількість  зменшується . На 35 році життя жінки в організмі є приблизно 25 тисяч фолікулів, які містять в собі яйцеклітини і вже до менопаузи їх залишається  близько тисячі.

Проте, не в кожному фолікулі можуть утворюватися яйцеклітини, які підходять  для запліднення, ті, які “підходять” утворюються тільки з 400 – 500 фолікулів. Інші ж просто руйнуються або не несуть в собі яйцеклітини.

На якість та кількість яйцеклітин зиготи жіночої статі негативно впливають прийом алкоголю, наркотків та куріння її матір’ю. Ці фактори можуть призвести до безпліддя майбутньої жінки або шкідливо вплинути  на генетичний склад яйцеклітин, що призведе до народження дитини з  відхиленнями.

З вище сказаного можна дати відповідь на запитання, яке часто цікавить жінок: “Чому  не рекомендується вагітніти жінкам після 35 років?”.  Звичайно ж все через яйцеклітини, адже це клітина, яка має найдовший термін життя в організмі людини і, зрозуміло, що з часом вона старіє. Існує велика ймовірність, що після заплідення така яйцеклітина нестиме в собі  багато хромосомних мутацій. Особливо варто про це подумати жінокам, що мають шкідливі звички.

Існує думка, що приймаючи гормональні протизаплідні препарати в організмі  жінки збережеться деяка кількість яйцеклітин і продовжиться репродуктивний вік. При прийомі таких засобів дійсно не відбувається овуляція і дозріла яйцеклітина не виходить з фолікула, але при цьому вона повністю готова і з часом вона теж старіє і для заплідення вона не підійде.