Все про сурогатне материнство | Центр сурогатного материнства

Сурогатне материнство – єдиний шанс стати батьками для безлічі які страждають на безпліддя сімейних пар. Для жінок з таким, наприклад, страшним діагнозом, як відсутність матки це – можливість стати мамою.

33115203

Сурогатне материнство – єдина репродуктивна технологія, де величезну роль грає особливий людський фактор, де багато що залежить від ще однієї людини – сурогатної мами. Для такої роботи далеко не кожна жінка підходить – крім фізичного здоров’я, вкрай важливим є правильний психологічний настрій сурогатної мами.

BIOTEXCOM – найбільший оператор сурогатного материнства в Україні – за роки своєї роботи наші фахівці допомогли стати щасливими батьками безлічі сімейних пар.

Ефективність роботи лікувальних програм клініки не в останню чергу зумовлена величезним досвідом роботи фахівців в даній області. По-цьому від самого початку до кінця все учасники програм знаходяться подстро вивіреним лікувальним процесом і в дбайливих руках професіоналів.

Щорічно у другу неділю травня в світі відзначається День Матері. Але статистика безплідних пар в нашій країні, показує, що не кожна українка може стати мамою. В середньому, кожна п’ята сім’я не може мати дітей, від 15% до 25% подружніх пар з різних причин стикаються з цим діагнозом.

З історії сурогатного материнства

В сурогатного материнства досить давня історія. Першим згадкам уже близько  4000 років.  Що ж стосується друої згадки, то це випадок, який стався в шумерській Месопотамії в 1750 роках  до н.е. Вже тоді сурогатне материнство було закріплено в кодексі законів царя Хаммурапі.

Про традиційне сурогатне материнство вже згадується в Священному писанні ( якщо бути точними то це була природна інсемінація для жінки-донора, яка таким чином була одночасно і сурогатною матір’ю). При цьому з юридичної точки зору сини, що народилися, вважалися власними дітьми законних дружин біблійних пророків.

Також цікавим було  розповсюдження сурогатного материнства в Єгипті. Для того, щоб кров людий вищих чинів не змішувалася з кров’ю звичайних людей, єгипетські фараони брали собі в дружини своїх рідних сестер ( тому зрозуміло, що внаслідок цього, діти, що народжувалися в такому кровозмісному шлюбі, не відрізнялися особливим здоров’ям, якщо народжувалися взагалі…)  і задля продовження роду багато єгипетських фараонів користувалися послугами наложниць. Так, наприклад, у Аменхотепа I (датується 1500 роками до н.е.) не було спадкоємця, і йому довелося вдатися до допомоги сурогатної матері, в ролі якої виступила наложниця, щоб на світ з’явився майбутній великий фараон –  Тутмос I.

Перша згадка про перенесення ембріона від однієї жінки іншій описана в  індійській легенді, в 599 р. до н.е.,  в результаті чого народився 24-й Тиртханкар –  даний персонаж часто згадується в Джайнській міфології Махавіра. Ну а традиційне сурогатне материнство застосовувалося в VI-XII століття  в Китаї, Кореї і Японії. Один з історичних випадків заснований на залученні неповнолітньої селянської дівчини- наложниці до Чи, спадкоємця знатного роду, дружина якого безплідна, автором цього сюжету є  знаменитий корейський режисер – Ним Квон-тек, а картина називається – “Сурогатна мати”.

Сучасна історія досліджень бере свій початок в 1677 році, і повїязана з імїям винахідника мікроскопа А. Левенгуком, який  обстежив людську сперму і став першим, хто побачив сперматозоїдів. Він висунув припущення, що сперматозоїд є сім’ям, тоді як матка жінки створює сприятливе середовище для його “проростання”. А в 1790 році для подолання безплідності знаменитий шотландський хірург і венеролог Джон Хантер шприцом ввів сперму чоловіка в піхву дружини і, таким чином, здійснив першу штучну інсемінацію в історії, яка успішно завершилася народженням здорової дитини. . І вже в 20-х роках XX століття стала широко застосовуватися штучна інсемінація спермою чоловіка або ж спеціально підібраного донора.

В 1891 році першою “сурогатною мамою” в історії стала кролиця, для якої французький дослідник Неаре переніс ембріон від іншої кролиці.Що торкається сурогатного материнства, за участі людей, то перша успішна скоординована програма в США – і в світі – пройшла в 1980 році за сприяння заснованої доктором Річардом М. Левиным компанії Surrogate Parenting Associates, Inc. в Луїсвілле. Вагітність, що наступила з першої спроби, завершилася народженням здорового хлопчика. Через п’ять днів сурогатна мати відмовилася в місцевому суді від прав на народженого їй дитину на користь біологічного батька. З тих пір за допомогою Surrogate Parenting Associates, Inc. на світ з’явилося більше 500 немовлят, а сам доктор Льовін став широко відомою публічною фігурою.

Що ж стосується України, то лікування безпліддя шляхом екстракорпорального запліднення і сурогатного материнства проводиться з кінця 80-х років. Центром медичних досліджень у цій сфері стало місто Харків, але завдяки стрімкому розвитку технологій список міст став значно ширшим і українки сміливо можуть звертатися в клініки міста Київ, Кропивницький і т.д . Доречі, саме в Харкові,  у 1991 році була реалізована перша програма сурогатного материнства на Україні (і одночасно на території СНГ ). Шляхом сурогатного материнства з’явився на світ перша дитина «з пробірки» – дівчинка Катя. Сурогатною матір’ю стала жінка, що виносила дитину своєї дочки, страждаючої природженою відсутністю матки, ставши, таким чином, і мамою і бабусею одночасно.

Є країни, де сурогатне материнство повністю заборонено (Австрія,Німеччина, Норвегія), інколи  використовується , але не регламентується законом (Бельгія,Греція, Ірландія), де дозволено, але повинно здійснюватися на добровільній і не комерційній основі (Канада, Австралія, Великобританія) та країни, де чітко прописані закони, що регулюють процес сурогатного материнства, саме до таких краї відноситься Україна.

Що входить у вартість програми сурогатного материнства в Україні

  • Гонорар сурогатної мами.
  • Всі необхідні аналізи та обстеження, які сурогатна мама проходить перед заплідненням.
  • Всі необхідні медичні препарати.
  • Проїзд і проживання сурогатної мами.
  • Фінансові зобов’язання пари перед сурогатною матір’ю в разі невдачі.

Простими словами щодо питання сурогатного материнства

1. Велика кількість людей продовжують думати, що сурогатні мами відають (продають) своїх дітей чужим людям.

Ця думка є помилковою – генетично сурогатна мама не має ніякого відношення до дитини, яку вона виношує. У порожнину матки сурогатної мами вводять ембріон, отриманий шляхом запліднення яйцеклітини мами і сперматозоїда батька, тобто саме тих людей, для яких сурогатна мама і буде виношувати дитину. Дитина, народжена сурогатною мамою генетично схожа на своїх батьків.

2. Сурогатна мама – мама з великим серцем.

Деякі люди вважають, що сурогатне материнство – це примха багатих людей, які спеціально наймають сурогатних матерів, щоб вони виносили їм дітей, щоб не псувати фігуру, не відриватися від кар’єри.

Ніякого відношення до реальності це думка не має, адже сурогатне материнство – це метод лікування неплідності, який використовується досить рідко. Для його застосування необхідні певні медичні показники.У більшості випадків люди зважуються на сурогатне материнство від відчаю, перепробувавши перед цим усі інші відомі медицині методики. Тому сурогатна мама – це жінка, яка зможе парам, які не можжуть завагітніти, подарувати радість батьківства.

3. Сурогатна мама перш за все – вагітна жінка.

Сурогатним мамам, як і іншим вагітним жінкам, законом передбачена дикретна відпустка та соціальні виплати. Виплати розпочинаються з того часу як жінка йде в дикрет, тобто – з 30 тижня вагітності і продовжується до того часу поки дитна законно не стане дитиною інших (біологічних) батьків (до пологів).

4. Всі сурогатні мами захищені законом.

Багато людей вважають, що питання сурогатного материнства погано відрегульоване на законодавчому рівні, багато взагалі впевнені –  така практика є незаконною.

В Україні сурогатне материнство повністю законне. Всі юридичні аспекти сурогатного материнства в Україні регулюються п. 2 ст. 123 сімейного Кодексу України (щодо визначення походження дитини від матері та батька при штучному заплідненні та імплантації ембріона).

5. Вкотре сурогатна мама?

Немає чіткого визначення скільки разів жінка може бути сурогатною мамою. Правильніше сказати – це індивідуальне питання кожної сурогатної мами, яке залежить від віку, стану здоро’я, емоційного стану.  Доречі, жінки, які уже мають стаж сурогатного материнства отримують більшу матеріальну винагороду.

6. Чи зможу я стати сурогатною мамою?

Сурогатною матір’ю може бути будь-яка повнолітня дієздатна жінка за умови, що у неї є власна здорова дитина і немає медичних протипоказань. Чинне законодавство не містить граничного віку жінки, яка бажає стати сурогатною матір’ю, але враховуючи фізіологію жінки найсприятливішим віком є 18-44 років.