Проблема психології | Центр сурогатного материнства

Народження новоъ людини – завжди радість. На жаль, не всі пізнають це щастя. Сьогодні, завдяки успіхам медицини в області репродуктивних технологій, люди, які вже зневірилися мають надію. Але, наука швидше розвивається ніж морально-правова адаптація суспільства до нових її досягнень.

Сурогатна мама не тільки виношує дитину для генетичних батьків, але і формує у нього уявлення про навколишній світ. На це благотворно впливають злагоджені та гармонійні відносини сурогатної матері з генетичними батьками.

На плечі сурогатної мами і біологічних батьків хлягає велика відповідальність.

Сурогатна мама насамперед повинна володіти бажанням і психологічною готовністю брати участь у програмі сурогатного материнства, а генетичні батьки повинні усвідомити, що відносини їх з майбутньою дитиною будуть мати опосередкований характер, тобто через сурогатну матір. Ну а Сурогатна мама  повинна бути радісною, з позитивним настроєм. Якщо генетичні батьки відчувають труднощі в спілкуванні з сурогатною матір’ю, то вони повинні звернутися за допомогою до компетентних професіоналів.

Дитина ще в утробі вміє визначати реакцію сурогатної матері на негативні і позитивні стресові фактори. Тому різкі і тривалі негативні емоційні стани сурогатної матері можуть призвести до емоційної нестійкості дитини.

Багато хто навіть не вважає сурогатне материнство складною психологічною ситуаціїєю, яка вимагає допомоги психолога.

Сурогатне материнство є серйозним випробуванням і для жінок, які виступають в якості сурогатних матерів і для чоловіка сурогатної матері адже він повинен усвідомити, що дружина виношує чужу дитину для чужої сім’ї.

При правильній підготовці спочатку, як правило, в сурогатних матерів не виникає істотних психологічних проблем.

Щоб не говорили, складно повірити, що в сурогатної матері не виникає почуттів до народженої дитини.

Важливим є і ставлення суспільства до сурогатне материнства, яке часто не дуже добре ставиться до сурогатне материнству. Необхідно заздалегідь продумати всі пояснення з приводу складних питань, які незабаром виникнуть.

Для того щоб уникнути і нормально пережити всі психологічні проблеми може допомогти кваліфікований психолог.